O Pogoni Szczecin – obecna sytuacja, młodzież, wyniki ciężkiej pracy

kibic Pogoni
15 0
Read Time:4 Minute, 55 Second

MKS Pogoń Szczecin to nie tylko seniorski klub sportowy, występujący na co dzień w Ekstraklasie. To wszystkie drużyny juniorskie, funkcjonujące z coraz lepszymi rezultatami już od dłuższego czasu. Odpowiednio dobrany sztab trenerski, selekcja młodzików/zawodników i sprawy natury organizacyjno-finansowej czynią w tym klubie pozytywną atmosferę. Można z całą pewnością powiedzieć, że młodzi zawodnicy chcą tu się uczyć i rozwijać, bo widzą szansę dla siebie. Mają ku temu warunki, stały rozwój bazy treningowej, który jest na bardzo wysokim poziomie sprawiają, że zaplanowane efekty, stają się realne. Mianowicie, coraz większa liczba juniorów debiutuje w pierwszej jedenastce. Trener Kosta Runjaić z bogatym doświadczeniem trenerski (głównie zdobytym w Niemczech), odważnie wciela i realizuje politykę klubu. Młodzi zawodnicy odgrywają coraz to poważniejsze role, strzelają ważne gole (Benedyczak i Smoliński). Nie są zmiennikami, którzy nic nie wnoszą do meczu. I to się chwali, bowiem każdy jest należycie zmotywowany.

Praca z młodzieżą sukcesem Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin - logo pogon
Pogoń Szczecin

Odpowiednio dobrany system młodzieży pozwala na efektywną promocję młodych zawodników w drużynie. Skorzystali już z tego tacy piłkarze jak: Jakub Piotrowski (23 lata), który pierwotnie trafił do Belgii do drużyny KRC Genk. Obecnie jest w niemieckiej Fortunie Dusseldorf. Ponadto, zadowolony powinien być Sebastian Walukiewicz, który już w tak młodym wieku trafił do włoskiego Cagliari. Tam zaś u boku Diego Godina zdobywa cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Takie ogranie z pewnością przyczyni się do gry w reprezentacji Polski. Nie uprzedzajmy jednak daleko idących faktów, potrzebna jest przede wszystkim ciężka praca, która na to pozwoli. Niech gra jak najwięcej, jeszcze młodzieżowy zawodnik (20 lat), a będą z niego ludzie. Szybkość, przegląd sytuacji, umiejętność odbierania piłki, a przy tym gra głową (188 cm wzrostu) czynią go dobrym materiałem na bycie piłkarzem najwyższej klasy. Podobnie jak wspomniany wcześniej D. Godin.

Wyjazd za ocean, kierunek MLS

Poza wspomnianymi – defensorem i pomocnikiem, którzy w ostatnim czasie wybili się jak z trampoliny, nieco inny kierunek obrał były napastnik młodzieżówki – Adam Buksa. Wybrał on drogę lotniczą za ocean, prosto do USA. 24-latek z powodzeniem gra w drużynie z przedmieścia Bostonu, a mianowicie New England Revolution. W poprzednim sezonie doszli niespodziewanie do półfinału rozgrywek Major League Soccer (MLS), do czego przyczynił się także dobrze grający napastnik Buksa. Zanotował kilka ważnych trafień, ponadto asystował przy kilku golach swoich kolegów. Prowadzący drużynę Bruce Arena to znany trener, który na pewno pokieruje naszego byłego zawodnika, aby w niedalekiej przyszłości dołączył do pierwszej reprezentacji.

Graj w Pogoni Szczecin – Dumie Pomorza

zacznij od juniora
zacznij od juniora

Poprzednio wymienieni to piłkarze, którzy pokazali, że ciężką pracą na treningach można szybko zacząć, także karierę za granicą. Nie są tylko tłem, ale odrywają ważne role w zespołach. Nieco gorzej wiedzie się Kubie Piotrowskiemu, ale tu dochodzą liczne urazy, które wykluczają na dłuższy czas ze składu. W Pogoni można się wybić do czego zachęcam każdego młodego piłkarza. Tylko profesjonalne podejście, inteligencja boiskowa i poza nim oraz umiejętności piłkarskie pomogą w dążeniu do celu, o czym przekonał się już choćby Robert Lewandowski. Można by rzec, wzór do naśladowania – wielka kariera etatowego reprezentanta Polski. Reasumując. Warto grać i rozwijać się w Pogoni Szczecin naszej Dumie Pomorza. Zaplecze, sztab trenerski, organizacja to wszystko wpływa pozytywnie na rozwój piłkarza, gdzie każdy może się skupić na wykonywaniu powierzonych zadań. A wierzę i należy ufać, że każdy z pewnością uczyni to, jak najlepiej tylko potrafi.

Nowy stadion dla Pogoni – budowa obiektu od podstaw

Wieloletnie czynności prowadzące do istniejącej sytuacji w klubie, w końcu przynoszą realne efekty. Do tego potrzebne warunki, zaplecze piłkarskie – klub z Pomorza Zachodniego, nie ma się czego wstydzić. Wręcz przeciwnie, budowa nowej i rozbudowa istniejącej infrastruktury, przez ostatnie laty nabrała tempa. Kluczowa budowa nowego stadionu, to wisienka na torcie, która powinna przyciągnąć kolejne gwiazdy do naszego klubu. Nowoczesna infrastruktura oraz ludzie pracujący na co dzień w klubie sprawiają, że tworzy się naprawdę zgrany zespół. W dalszym ciągu, umiejętnie kierowany, może osiągnąć sukces, jakiego do tej pory nie było. Wytrwałości w dążeniu do celu, wyniki same przyjdą, jest dobrze, ale może być jeszcze lepiej (zdobycie trofeum). Oby tak się stało czego wszystkim życzę!

Progres Pogoni w dążeniu do celu

pogoń szczecin
pogoń szczecin

Po wielu latach i choć niemal zawsze grze w grupie mistrzowskiej (od kiedy istnieją), w tym sezonie widać wyraźny wzrost w dążeniu do celu. Pogoń to czołowa polska drużyna (obecnie na pierwszym miejscu przed Legią), która w sezonie 2020/2021 ma szansę na zdobycie pierwszego trofeum mistrza Polski. Morski Klub Sportowy Pogoń Szczecin, to najlepszy klub w całym regionie woj. Zachodniopomorskiego. Budowany nowy stadion dla Szczecina i Pogoni to projekt najwyższych lotów. Sekcja piłki nożnej to najbardziej popularna dyscyplina w regionie, zaś Pogoń ma licznych fanów, którzy mocno wspierają ukochaną drużynę. Team ze Szczecina z tradycjami, który przeszedł nie jedno, zaczął swoją historię już w 1948 roku. Tak, jedyna i niepowtarzalna drużyna ze Szczecina.

Spadek i szybki powrót do Ekstraklasy

Klub MKS Pogoń Szczecin, który przeżył niejedno, mianowicie ładnych kilkanaście lat temu, po głośnym upadku, klub zdołał się podnieść i szybko przejść szczeble z IV ligi do Ekstraklasy. Czyli tam gdzie jest miejsce Pogoni. Klub z tradycjami i wieloma trofeami, do tej pory nie ma tytułu mistrza Polski. Dwukrotne zdobywca wicemistrzostwa sprawia, że apetyty na zajęcie I miejsca są naprawdę duże. Łatwo nie będzie, zarówno Legia czy Raków, tanio skóry nie sprzedadzą i będą walczyć do końca. W tym sezonie, jak już dawno nie było, nadarza się znakomita szansa na zdobycie trofeum. Pogoń Szczecin zaprasza na stadion, miejmy nadzieję, że szybko minie, który to spowodował pustki na trybunach, wskutek nałożonych odgórnych restrykcji. A mogłoby być tak pięknie i nasza Duma Pomorza walczyła by przy pełnych trybunach, jakie obecnie mogłyby być obłożone. Dołącz do naszej relacji online, forum o Wielkiej Pogoni tylko na stronie Pogon.net.pl.

Napisz do mnie chociaż krótki list…

Chciałoby się tak rzec, cytując popularną dawniej piosenkę… Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby, aby na naszych łamach opublikować jego bieżące przemyślenia na temat klubu, odczucia pomeczowego itp. zapraszamy do kontaktu: kontakt [małpa] gdom.pl

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Katalog firm Pogon.net.pl

Miło nam poinformować, iż jest już dostępny darmowy i bezpłatny katalog firm Pogoń. Teraz, praktycznie każdy może dodać wpis o swojej stronie w wyżej wymieniony katalogu. Dodaj unikalny opis (katalog jest moderowany – nie przyjmujemy spamu!) i rośnij z nami w pozycjach w wyszukiwarkach typu Google, Bing czy Yahoo. Dodaj […]
darmowy katalog firm

Polub To!