Ekstraklasa: Pogoń Szczecin 1 – 3 Raków Częstochowa | ostatnia 30 kolejka ligowa

kibic Pogoni
24 0
Read Time:2 Minute, 15 Second
Pogoń Szczecin 1 - 3 Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin 1 – 3 Raków Częstochowa

31′ – 0-1 Zoran Arsenic
67′ – 0-2 Ivi Lopez
70′ – 1-2 Adam Frączczak
77′ – 1-2 Jakub Arak

Okiem Kibica. W zakończonym przed chwilą meczu ostatniej 30 kolejki ligowej Ekstraklasy, Pogoń Szczecin przegrała mecz już o pietruszkę z wiceliderem ligi. Raków Częstochowa okazał się lepszą drużyną, chociaż po dość wyrównanym meczu z przewagą gospodarzy wynik może być krzywdzący dla klubu ze Szczecina. Z przebiegu spotkania to Pogoń oddała 14 strzałów i przeważała w 64%. Optyczna przewaga i posiadanie piłki nie przełożyła się na zdobycz punktową. Raków Częstochowa zwyciężył 1-3 i wywozi ze Szczecina – z trudnego terenu 3 punkty.

ekstraklasa-tabela-koncowa-sezonu-2020-2021
ekstraklasa-tabela-koncowa-sezonu-2020-2021

Kibice na stadionie

W końcu i nareszcie kibice choc w okrojonej liczbie 2250 (na świeżym powietrzu, dlaczego tak mało mogło wejść wg restrykcji 25% miejsc??) Wirus minął, ludzie którzy chcieli się zaszczepili, wiec ładna pogoda pozwalała tak naprawdę na większą liczbę kibiców na stadionach. No ale kto to wiedział ponad tydzień temu, kiedy ogłaszano znoszenie tych restrykcji. Cud, że na ostatnią chociaż kolejkę wpuścili tę garstkę na trybuny!

Odchodzą z Pogoni – Adam Frączczak, Tomas Podstawski i David Stec

Kibice na trybunach mogli w godny sposób podziękować naszym piłkarzom, którym wygasają kontrakty (Frączczak, Podstawski) wraz z końcem sezonu 2020/2021. Wcześniej już Pogoń poinformowała o odejściu bocznego obrońcy, Austriaka Davida Steca. Dziękujemy za walkę i poświęcenia w naszym klubie i życzymy dalszych sukcesów w karierze zawodowej! Szczególną uwagę należy zwrócić na Adama Frączczaka, który w godny sposób pożegnał się z kibicami Pogoni Szczecin strzelając dzisiaj honorowego gola. Żywa legenda Pogoni, którą na dłuższy okres wybiła choroba, powrócił do klubu i pokazał, że jest silną osobowością. Strzelając kilka goli, także dwa nieuznane, były najwyższych lotów. FRONIU DZIĘKUJEMY! Życzymy wszystkiego co najlepsze!

ekstraklasa-tabela-koncowa-sezonu-2020-2021
ekstraklasa-tabela-koncowa-sezonu-2020/21

Sytuacja w tabeli na zakończenie rozgrywek Ekstraklasy

Mistrzem PKO EKSTRAKLASA sezonu 2020/21 została Legia Warszawa, co nie było wielką niespodzianką. I choć w ostatnich kolejkach zanotowała wiele bezbramkowych remisów, które nie napawają optymizmem przed rozgrywkami pucharowymi w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Miejmy nadzieję, że po ubiegłorocznych doświadczeniach włodarze klubu postawią są za zadanie wejście do elity LM i odpowiednio przygotują drużynę pod względem personalnym jak i mentalnym. Dodatkowym bodźcem będą wzmocnienia, które powinny przynieść pożądane sukcesy umożliwiające grę w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów. Podobne rozterki odnośnie wzmocnień i przygotowań do fazy eliminacyjnej mają kluby: Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i Śląsk Wrocław, które zdobywając odpowiednio miejsca 2, 3 i 4, będą reprezentowały nasz kraj w starciach na arenach europejskich. Żegnamy Podbeskidzie Bielsko-Biała, które dzielnie walczyło w przegranym meczu z Legią Warszawa 0-1. Niestety ktoś musi spaść, aby ktoś mógł wejść i prawdopodobnie umożliwi to klubowi z Niecieczy, który zajmuje 1 miejsce w I lidze.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Tabela PKO Ekstraklasa po 30 kolejce

Mistrzem sezonu 2020/21 została Legia Warszawa, co nie było dużą niespodzianką, choć w ostatnich kolejkach wiele bezbramkowych remisów nie napawa optymizmem przed pucharowymi rozgrywkami w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Miejmy nadzieję, że dodatkowym bodźcem będą wzmocnienia, które przyniosą pożądane rezultaty i umożliwią dostanie się do elity. Podobne rozterki na pewno […]
ekstraklasa-tabela-koncowa-sezonu-2020-2021